Spotify’dan Aynı Anda Aynı Şarkıyı Dinleyenleri Gösteren Proje


Spotify, Listening Together (Birlikte Dinliyoruz) adlı yeni projesinin duyurusunu yaptı. Böylece bir müziği dinlemeye başladığınızda aynı anda o şarkıyı dinleyenleri görebileceksiniz.

Dünyanın dört bir yanında kullanıcıları olan Spotify, aynı anda aynı şarkıyı dinleyen kişileri bir araya getirmeyi amaçlıyor. Bu amaçla hazırlanan projenin adıysa Listening Together, yani ‘Birlikte Dinliyoruz’ oldu. 

Yeni özelliği kullanmak için kullanıcıların spotify.com/together sitesini kullanmaları gerekiyor. Bu sayfada kullanıcılar, birbirlerinden uzakta olsa da başkalarının dinlediklerini görme şansına kavuşuyor. Yani diyelim ki Spotify üzerinden ‘Imagine’ ya da ‘Unforgetable’ gibi bir şarkı açtınız; site, size o anda bu şarkıyı dinleyen kişileri de gösterecek. 

Spotify, bu yeni özelliği kendi çalma listeleriyle de destekliyor. Bu amaçla Dolly Parton, Lil Yachty ve Selena Gomez gibi isimlerin şarkılarından farklı temalar esas alınarak çalma listeleri oluşturuldu. Bunların dışında projeye özel bir çalma listesi de kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Spotify’ın Listening Together sayfasına gittiğinizde o anda başkalarının dinlediği şarkıların önizlemelerini görebilir, aralarında kaç kilometre mesafe bulunduğunu ve konumlarını öğrenebilirsiniz. 


Like it? Share with your friends!

Beyza Kozcu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir