Epic Games’in Verdiği GTA V, 2 Saat Oynamazsanız Gidiyor mu?

Epic Games’in Verdiği GTA V, 2 Saat Oynamazsanız Gidiyor mu?

Ücretsiz oyunlarıyla herkesin gönlünü kazanan Epic Games Store, geçtiğimiz gün bombayı patlatarak GTA V’i bile ücretsiz olarak dağıtmıştı. Ancak bazı oyuncular, oyunun 2 saat oynanmadığı takdirde kütüphaneden kaldırıldığına dair sorular sordu. Peki böyle bir şey gerçekten var mı?

Rakip oyun platformlarına karşı mücadele etmeye devam eden Epic Games, son 1 yılı aşkın süredir her hafta oyunculara ücretsiz oyun veya oyunlar sunuyor. Oyuncular, bugüne kadar büyüklü küçüklü birçok oyunu ücretsiz olarak Epic Games mağazasından elde ettiler.

Ancak Epic Games, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir hamleyle bir anda milyonlarca oyuncuyu üstüne çekti. Platform, oyun dünyasının yıldızı Grand Theft Auto V’i ücretsiz olarak tüm kullanıcılarına dağıttı. Oyuncular, normalde 169 TL’ye satılan GTA V’i ücretsiz olarak almaya çalışırken Epic Games’in sunucuları bir geceliğine çöktü.

GTA V’i 2 saat oynamazsanız oyun listenizden kaldırılacak mı?

Epic Games’in sunucuları şu anda normal akışına devam ederken oyuncular, bedava GTA V hakkında bir soru yöneltmeye başladılar.Birçok kez sorulan o soru, Epic Games üzerinden bedava alınan GTA V’in 2 saat oynanmadığı takdirde kütüphaneden kaldırılıp kaldırılmayacağıydı.

Daha önce hiçbir oyun hakkında böyle bir soru sorulmazken GTA V gibi büyük bir oyunun ücretsiz olması, belli ki bazı oyuncuların aklında soru işaretleri oluşturdu. GTA V’in 2 saat oynanmadığı takdirde kütüphaneden silineceği iddiasının doğruluğunu öğrenmek için Epic Games’in Sıkça Sorulan Sorular sayfasına bir göz atalım.

Epic Games’in platform hakkında çeşitli sorulara cevap verdiği Sıkça Sorulan Sorular sayfasında ücretsiz olarak edinilen oyunlarla ilgili net cevaplar bulunuyor. Bu sayfada yer alan ‘Ücretsiz bir oyun edindim, ancak neden hesabımda oyunu göremiyorum?’ sorusunun cevabındaki ilk cümleyse yukarıdaki iddiayı çürütüyor:

Ücretsiz bir oyun edindikten sonra oyun hep sizin olarak kalır. Geri geldiğinizde oyunu hesabınızda göremezseniz lütfen birden fazla hesabınız olup olmadığını kontrol edin. Bir @gmail.com e-posta adresi kullanarak Epic hesabı oluşturduysanız, Gmail parolanızı kullanarak doğrudan o hesapta oturum açın; Google oturum açma düğmesinin kullanılması, hesap aynı @gmail.com e-posta adresine bağlı olsa bile…”

Yukarıdaki cevapta da görülebildiği üzere Epic Games Store’da ücretsiz olarak edinilen her oyun, bu oyunlara GTA V de dahil olmak üzere hep, yani süresiz olarak hesabınızın kütüphanesinde kalır. Herhangi bir zamanda oyunu görmediğiniz takdirdeyse Epic Games’le iletişime geçebilirsiniz. Ancak oyun, siz bir müdahalede bulunmadığınız sürece kütüphanenizde bulunur.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir