Son Dakika: PKK’lı teröristler, Van’da Vefa Destek Grubu’na saldırdı: 2 kişi hayatını kaybetti

Son Dakika: PKK’lı teröristler, Van’da Vefa Destek Grubu’na saldırdı: 2 kişi hayatını kaybetti

Son dakika: Van’da PKK’lı teröristlerce Vefa Sosyal Destek Grubu görevlilerini taşıyan araca yönelik saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti.

Türkiye’deki koronavirüs salgını sürecinde evlerinden çıkması yasak olan 65 yaş üstü vatandaşlar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara yardım götürmek amacıyla kurulan her ilde ayrı ayrı kurulan Vefa Sosyal Destek gruplarından biri Van’da terörist saldırısına uğradı. Saldırıda biri belediye çalışanı olmak üzere 2 kişi hayatını kaybetti.

UZUN NAMLULU SİLAHLARLA SALDIRDILAR

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, “14 Mayıs 2020 günü pandemi tedbirleri kapsamında karantinaya alınan Özalp ilçesi Eğribelen Mahallesi’ne Vefa Sosyal Destek Grubu  kapsamında 65 HD 084 plakalı araç ile yardım götüren Özalp Belediyesi ekibinin köye yardım dağıtıp ilçe merkezine dönerken, Mehmetalan Mahallesi yakınlarında saat 12.00 sıralarında arkalarından yaklaşan bir araç içerisinde bulunan kişi veya kişiler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırıya uğramıştır.

İKİ KİŞİ OLAY YERİNDE HAYATINI KAYBETTİ

Saldırıyı gerçekleştiren araç olay yerinden kaçmıştır. Saldırıda bir belediye çalışanımız ile ilçe merkezine dönerken yoldan aldıkları bir sivil vatandaşımız olay yerinde hayatlarını kaybetmiş, araçta bulunan diğer belediye çalışanımız ise saldırıdan yaralı olarak kurtulmuş ve Özalp Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Saldırganların yakalanması için bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatılmıştır. Ayrıca olay ile ilgili inceleme ve soruşturma başlatılmıştır” denildi.

“CEHENNEME SÜRÜLECEKSİNİZ”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Twitter’dan sert tepki göstererek “Mübarek Ramazan Günü’nde, gayesi yalnızca insanımıza hizmet götürmek olan Vefa Sosyal Destek Grubuna saldırarak iki kardeşimizi katlettiler. Bu topraklarda, ne kadar çabalarsanız çabalayın, ne yaparsanız yapın, ‘Yenileceksiniz, ve Cehennem’e sürüleceksiniz!” dedi.

Son Dakika: PKK'lı teröristler, Van'da Vefa Destek Grubu'na saldırdı: 2 kişi hayatını kaybetti

AK PARTİ’DEN İLK TEPKİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, saldırının ardından Twitter’dan şunları yazdı: “Size sempati duyan,savunan, yaslanan, destek olan her bir kişi bu caniliğe ortaktır. Sağlık çalışanlarına saldırdınız,hastaneleri,okulları yaktınız,öğretmenlerimizi, masum çocuk,genç ve kadınları katlettiniz. Şimdi ise yardıma koşan insanlara saldırıyorsunuz. Sonunuz yakın.”

Son Dakika: PKK'lı teröristler, Van'da Vefa Destek Grubu'na saldırdı: 2 kişi hayatını kaybetti

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir