Galatasaray’da büyük kriz! ‘Anlaşmalar iptal…’.

Galatasaray’da büyük kriz! ‘Anlaşmalar iptal…’.

Corona virüsünün en çok etkilediği kulüplerin başında gelen Galatasaray’da Fatih Terim başta olmak üzere Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay’ın da test sonuçları pozitif çıkmıştı… Yapılan tedavinin ardından sağlığına kavuşan isimlerden Abdurrahim Albayrak, yaşanan bu süreç hakkında değerlendirmelerde bulunmuştu. Albayrak’ın bu açıklamaları sarı-kırmızılılarda yaşanan krizinde perdesini aralamış oldu. İşte detaylar…

Corona virüsü salgının Türkiye’yi vurmasının ardından Covid-19’dan en çok etkilenen kulüpler arasında yer alan Galatasaray’da Abdurrahim Albayrak, Yusuf Günay, Mahmut Recevik ve Fatih Terim’in corona virüsü testleri pozitif çıkmıştı.

Corona virüsüne yakalanan 4 ismin de hastanede gördükleri tedavinin ardından taburcu olmaları ve sağlıklarına kavuşmalarının ardından Albayrak, amatör şubelerin kapatılmasında sponsorlara kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu.

Galatasaray İkinci Başkanı, yaptığı açıklamada “Amatörleri belli bir süre kapatmamız lazım. Buna taraftarlar da razı olmalı. Bunları yapamazsak kapıya kilit vururuz. Bütün sponsorlar anlaşma iptali için yazı gönderdi. Zaten uzun sürede taraftarlar tribünde olmaz” ifadelerini kullanmıştı.

AMATÖR ŞUBELERİN KAPATILMASI GÜNDEME GELMEDİ

Konuyla ilgili ortaya çarpıcı bilgiler çıktı. Buna göre Albayrak’ın spontane olarak böyle bir çıkışta bulunduğu ve yönetimde amatör şubelerin kapanması konusunun gündeme dahi gelmediği öğrenildi.

CENGİZ AÇIKLAMALARDAN RAHATSIZ OLDU

Üstelik başkan Mustafa Cengiz’in de Albayrak’ın açıklamasından rahatsız olduğu ve bu konuda ilerleyen günlerde bir düzeltme olacağı ifade edildi.

Albayrak’ın söylemlerini değerlendiren bazı idareciler, “Abdurrahim Bey olayın vahametini açıklamaya çalıştı. Elbette ilerleyen süreçte bazı radikal konular gündeme gelecek.

Belki amatör branşlarda tamamen yerli sporcularla mücadele edilebilir. Yine de bu konuda alınmış bir karar yok ve kulüpler ortak hareket etmeli. Türkiye’de birçok amatör branşı getiren kulüp Galatasaray’dır” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’da başkan Cengiz ve yöneticiler Albayrak’ın aksine şubelerin kapanmasının söz konusu olmayacağı düşüncesinde… Zaten böyle bir durumun gerçekleşmesi için genel kurul kararı gerektiği, yönetimin herhangi bir kararla bunu gerçekleştiremeyeceği dile getirildi.

SPONSPORLAR DA RAHATSIZ

Abdurrahim Albayrak’ın sponsorların çekildiği yolundaki açıklaması, onları da rahatsız etti. Özellikle gelecek sezona dair amatör şube sponsorlarının nasıl bir yol izleyeceği konusunda kaygılı oldukları öğrenildi.

SPONSPOR ÖDEMELERİYLE İLGİLİ SORUN YOK

Bu arada sponsor ödemeleriyle ilgili olarak genel anlamda sorun olmadığı, ancak sözleşmelerin yenilenmesi ve opsiyonlarla ilgili olarak bazı belirsizlikler bulunduğu belirtildi.

Bir yıllık opsiyonu bulunan Galatasaray’da forma sponsoru Terra Pizza’nın gelecek sezon için devam edip etmeyeceği bilinmiyor.

Basketbolun sponsoru Doğa Sigorta ise yaşanan ekonomik tabloya rağmen ödemelerini yapıyor ama sözleşmesi sona eriyor. Gelecek sezonla ilgili görüşmeler olacak.

Türk Telekom ile stat ismi konusunda anlaşmasını 1 sene daha uzatan Galatasaray’da GSYİAD da, 2 milyon liralık ödemesini yaşanan krize ve maçların oynanmamasına rağmen yapıyor.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir