TTB Aile Hekimliği Kolu Başkanı Dr. Filiz Ünal: Konya’da bir vaka virüsü 257 kişiye bulaştırdı, 5 yakını öldü

TTB Aile Hekimliği Kolu Başkanı Dr. Filiz Ünal: Konya’da bir vaka virüsü 257 kişiye bulaştırdı, 5 yakını öldü

Türkiye Tabipler Birliği Aile Hekimliği Kolu Başkanı Dr. Filiz Ünal, Konya’da bir vakanın Corona virüsü 257 kişiye bulaştırdığını ve babası, amcası ve ablası dahil 5 yakınının ölümüne neden olduğunu söyledi.

Türkiye Tabipler Birliği (TTB) Aile Hekimliği Kolu Başkanı Dr. Filiz Ünal’dan Türkiye’deki yeni tip Corona virüs salgını ile ilgili korkutan bir açıklama geldi. Konya’da sadece bir vakanın Corona virüsü 257 kişiye bulaştırdığını belirten Dr. Filiz Ünal, “Aralarında babası, amcası ve ablasının da olduğu 5 yakınının ölümüne neden oldu. Sadece umreden döndükten sonra karantina altına almadığımız bir kişi bu” ifadelerini kullandı.

“BÜYÜK BİR HATA YAPILIYOR”

Dr. Filiz Ünal, sağlık çalışanlarına test yapılmamasının yanlış olduğunu belirterek, “Şu anda büyük bir hata yapılıyor. Covid-19 şüpheli vakalarda eğer test negatifse, bu kişi ölse bile ölüm tutanağına Covid-19 geçmiyor. Covid-19 testi pozitif olmayan vakaya Corona virüs tedavisi veriliyor ama tanısına Covid-19 giremiyorsunuz. İşte o zaman o rakamlar bizim, yani hekimlerin önünü açan rakamlar olmuyor. O rakamlar doğru rakamlar olmadığı için bizim kaygımız artıyor, halkımız adına kaygımız artıyor” ifadelerini kullandı.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir