Son Dakika Haberi: Koronavirüs ile ilgili dünyayı korkutan tehlike! Koronavirüsü araştırmasında o detay şoke etti…

Son Dakika Haberi: Koronavirüs ile ilgili dünyayı korkutan tehlike! Koronavirüsü araştırmasında o detay şoke etti…

Wuhan’da ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayılan Koronavirüsü ile ilgili korkutan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Yeni tip koronavirüsü dünya genelinde hızla yayılmayı sürdürürken, yapılan bir araştırma virüsün korkutan boyutlara ulaşacağını gözler önüne serdi. ABD’de yapılan bir araştırmada Koronavirüsün nasıl yayıldığı anlatıldı ve gizli tehlikeye dikkat çekildi. 7 kişiden 6’sının virüsü fark edemeyerek ‘gizli taşıyıcı’ olduğu vurgulandı. Yapılan araştırmada, “Koronavirüsü taşıyan insanların yüzde 86’sının tespit edilmeden toplumda dolaştığı” vurgulandı. İşte son dakika olarak duyurulan gelişmenin detayları…

Koronavirüs giderek yayılırken dünya genelinde vaka sayısı 198 binlere ulaştı. Koronavirüsünden hayatını kaybedenler ise şu ana kadar 7 bin 948 olarak açıklandı. Virüs hızla yayılmaya devam ederken ülkeler de virüsle mücadele kapsamında önemli tedbirler alıyor. Özellikle İtalya’yı çok ağır şekilde vuran koronavirüsü ülkede şu ana kadar 2 bin 500’ün üzerinde kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Bir son dakika araştırması da ABD’den geldi.

“7 VAKADAN 6’SI VİRÜSÜ FARK EDEMİYOR”

Science Dergisi’nde yayımlanan bir araştırmada, Koronavirüsüyle ilgili şoke eden ifadeler kullanıldı. Çin’de seyahat kısıtlamaları uygulanmadan önce her 7 vakadan 6’sının fark edilmeden virüsün yayılmasını tetiklediğine dikkati çekildi. Araştırmacılar az belirti gösteren veya hiç göstermeyen “gizli virüs” taşıyıcılarının, hastalığı şu ana kadar teyit edilen vakaların üçte ikisine bulaştırdıklarını tesbit ettiklerini kaydetti.Araştırmada, “Yeni tip koronavirüsü taşıyan insanların yüzde 86’sının tespit edilmeden toplumda dolaştığı” vurgulandı.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir