Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Açıkladı!

Bütün ülkemin dikkati şahıs şahıs bu sözler de olsun istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti devletinin şu an itibarıyla 1 milyon 61 bin 635’dir.

Türkiye salgınla mücadelede hiçbir kafa karışıklığı yaşamamıştır. Ülkemiz, virüsün kamuoyuna duyurulduğu 31 Aralık 2019’dan beri sağlık sorunu olarak algılamıştır. Hekimlerimiz ve bütün sağlık çalışanlarımız uzun nöbetler tutuyor. Birçoğu tanı koymuş yada şüpheli vakalarla çalışıyor. Bugüne kadar 2 bin 423 hastamız iyileşip taburcu edildi.

Hekimlerimize sağlık çalışanlarımıza güvenin. Siz tedbir almazsanız tüm güvenleri boşa çıkartacak bir hastalıktır bu. Bu virüs her insana bulaşıyor. Hareketli günlere ara verin. Bu mücadelede gevşeklik gösterirsek başarı çok zaman alır. Daha fazla insanımızı kaybedebiliriz. Sayıların nerelere varabileceği tüm dünya gözleri önünde. Kuralları hepimiz birlikte tavizsiz uygularsak hastalığı önlemiş oluruz.

Türkiye’nin bütün illeri, ilçeleri ve köyleri koronavirüs gerçeğiyle yüzleşmek zorunda. Kuralları tavizsiz uygularsak hastalığın aramızdan yeni kişilere bulaşmış olmasını önlemiş olacağız. Hastalığı kontrol altına aldığımız andan itibaren özlediğimiz hayatın güneşi doğmaya başlayacak. Bu sözler, bu talepler sadece bana ait değil sahada büyük mücadele veren sağlık personelimizin de talepleridir.

Saygıdeğer vekillerimiz, sağlık camiası olarak uzun yıllardır bir sorunumuz var. Hekimlerimizin, diğer tüm personelimizin uğradığı şiddet haber oldu.

Nisan ayındayız. Güneşin cazibesi sizi dışarıya davet edecek. Biz çok daha büyük bir baharı bekliyoruz. Büyük bahara daha var, evde kalalım.

10 Nisan 2020 tarihine ait sayılar şu şekilde;

yapılan test sayısı: 30.864

vaka sayısı: 4.747

vefat eden kişi sayısı: 98

iyileşen hasta sayısı: 281

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir