Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter adresinden Corona virüse ilişkin 25 Nisan Cumartesi günkü ölü, vaka ve iyileşen hasta sayısını açıkladı.

TÜRKİYE’DE HAYAT NE ZAMAN NORMALE DÖNECEK?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gazeteci Candaş Tolga Işık’ın Corona virüs salgınındaki son duruma ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, tedbirlerin gevşetilmesi, okulların ve AVM’lerin açılması, hayatın normalleşmesi ve 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Şu anki iyiye gidişat bizi gevşetmesin, bu tablo tamamen hareketlilikle orantılı. ” diyen Bakan Koca,”Hareketliliği bir süre daha en azından Ramazan ayı boyunca kontrol altında tutmak zorundayız, gevşediğimiz an tablo kötüye gider.“ dedi.

HAYATIN NORMALLEŞMESİ

Hayatın ne zaman normale döneceğine ilişkin olarak açıklama yapan Bakan Koca,“3 günlük Ramazan bayramında normale dönüşün başlatılması bizim tercih ettiğimiz bir şey değil. Bilim Kurulu da bayramı geçirmekten yana. Birkaç haftanın seyrine bakıp bu kararı vereceğiz ama gönlüm bunu yapmaktan yana değil.” şeklinde konuştu.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir