Konya Büyükşehir Belediye Başkanı yanıtladı!

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı yanıtladı!

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı, şehirdeki vaka sayısının neden fazla olduğuna dair soruya yanıt verdi.

VAKALARIN ÇOĞU, YURT DIŞINDAN GELEN MİSAFİRLER

Konya’nın Corona virüs haritasında 4. sırada olmasının dikkat çekici olduğunu söyleyen Altay, süreç boyunca dışarıdan gelen neredeyse 2200 vatandaşı karantina altına alarak misafir ettiklerinin altını çizdi. Bu durum da, Konya’daki Corona virüs vakalarının çoğunun yurt dışından gelip burada karantinaya alınan vatandaşlardan meydana geldiğini ortaya çıkarıyor.

”İSTATİSTİKLER ANORMAL DEĞİL”

Şehirdeki korona vakalarının büyük çoğunluğunu, Konya’da yaşamayanlar oluşturuyor. 601 vakanın çok az bir kısmı, Konya’da ikamet eden vatandaşlarda görüldü. Belediye Başkanı da bu sebeple Konya’nın istatistiklerinde anormal bir durumla karşılaşmadıklarını ifade etti.

VAKALAR TEK KAYNAKLI DEĞİL

Konya ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de bulunan vakalardan ne kadarının umreden ne kadarının yurt dışından geldiği oldu. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, vakaların tamamen bir kaynaktan ortaya çıkmadığını söyledi. Altay’ın açıklamalarına göre Corona virüs hastalarının bir kısmı umreden, bir kısmı yurt dışından bir kısmı da İstanbul’dan geldi.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir