Karantinadaki oğluna kavuşan baba duygu dolu anlar yaşadı: Onun kokusunu içime çekememek ölümdü

Karantinadaki oğluna kavuşan baba duygu dolu anlar yaşadı: Onun kokusunu içime çekememek ölümdü

Yurt dışından gelen vatandaşlar, koronavirüs salgını sebebiyle farklı illerdeki yurtlarda karantinaya alındı. 14 gün sonunda karantinadaki eşi ve oğluyla bir araya gelen şahıs, özlemin bitmesi nedeniyle duygu dolu anlar yaşadı.

Yurt dışından tahliye edilen vatandaşların bir kısmı için Karantina süresi sona erdi. Sevdikleriyle kavuşan vatandaşlar, evlerine dönecekleri için büyük bir mutluluk yaşadı. Karantinada olan 5 yaşındaki oğlu ve eşi ile kavuşan Engin Naldemir, ”Oğlumun kokusunu içime çekememek ölümdü.” dedi.

KARANTİNAYA EVDE DEVAM EDECEKLER

Koronavirüs tehdidi sonrasında Avrupa’dan tahliye edilerek Türkiye’ye getirilen vatandaşlardan 859’u 14 günlük karantina tedbiri kapsamında Kocaeli’de bulunan 5 öğrenci yurduna yerleştirilmişti. Karantina süresinin dolması sonrası işlemleri tamamlanan vatandaşların, sabah saatlerinde tahliye işlemlerine başlandı. Bazı vatandaşlar aileleri tarafından özel araçları ile yurttan ayrılırken, bazıları ise Kocaeli Valiliği tarafından tahsis edilen otobüslerle, havalimanlarına ve 15 farklı güzergahta bulunan 48 şehre götürülerek evlerine en yakın noktada bırakılacak. Yurtlardan tahliye edilen vatandaşlar, 14 gün boyunca evlerinde kendilerini izole edecek. Duygularını ifade eden vatandaşlar, verilen hizmetten memnun kaldıklarını ifade etti.

”ONUN KOKUSUNU ÇEKMEMEK ÖLÜMDÜ”

İzmit ilçesinde bulunan Ali Fuat Cebesoy Öğrencida 14 gün boyunca karantinada tutulan Fatma Naldemir ve 5 yaşındaki oğlu Ferhat da tahliye edildi. Yurttan çıkan küçük Ferhat’ı karşılayan baba Engin Naldemir ise büyük sevinç yaşadı. 14 gün boyunca karantina altında tutulan oğlu ve eşini çok özlediğini ifade eden Engin Naldemir, “Her gün ölümdü. Onun kokusunu çekmemek ölümdü. Her gün sürekli telefonla görüştük. 24 saat boyunca onlardan haber aldık. İlk birkaç gün zor olmuş. Ama genel olarak her şey güzelmiş.” dedi.

”YURT, 5 YILDIZLI OTEL GİBİYDİ”

14 boyunca kaldığı yurtta verilen hizmetten çok memnun kaldığını ifade eden Ali İhsan Avşar isimli vatandaş, “Süreç çok iyi geçti. Allah devletimize zeval vermesin. Herkesten Allah razı olsun. Kocaeli Valiliği olsun çalışanlar olsun herkes bizimle çok iyi bir şekilde ilgilendi. Tüm arkadaşlarım verilen hizmetten memnun. 14 gün boyunca odadan dışarı çıkmadık. Kendimizi izole ettik. Hizmet çok iyiydi, 5 yıldızlı otel gibiydi. İnşallah buradan Nevşehir Kapadokya’ya gideceğim. Çok mutluyum. Tüm arkadaşlara acil şifalar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir