İzmir’de 84 yaşındaki bir vatandaş Corona virüsü yendi!

İzmir’de 84 yaşındaki bir vatandaş Corona virüsü yendi!

İzmir’de Corona virüs tedavisi gören 84 yaşındaki vatandaş, iyileşerek tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi. Yaşlı adam, kendisini alkışlayarak uğurlayan sağlık çalışanlarından helallik istedi.

İzmir’de yaşayan 84 yaşındaki Veli Seven, koronavirüs testinin pozitif çıkması nedeniyle Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastenesi’nde tedavi altına alındı. Süreç içerisinde virüsü yenen Seven, hastanedeki sağlık çalışanlarının alkışlarıyla taburcu oldu.

ÇALIŞANLARDAN HELALLİK İSTEDİ

Kentteki bir huzurevinde kalan Veli Seven, ateşinin çıkması üzerine Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Corona virüs testi pozitif çıkan Seven, hastanede tedavi altına alındı. İlaç tedavisine başlanan Seven’e daha sonra iki test daha uygulandı. Bu testlerin negatif sonuç vermesi üzerine Seven taburcu edildi. Alkışlarla hastaneden uğurlanan Veli Seven, sağlık çalışanlarından haklarını helal etmelerini istedi.

Seven’in taburcu olma anı, hastanenin sosyal medya hesaplarından da ‘Birlikte başardılar’ başlığıyla, “Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi çalışanları, Corona virüs enfeksiyonunda tedavi gören hastayı sağlıklı bir şekilde taburcu etmenin mutluluğunu yaşadı.” mesajıyla paylaşıldı.

Urla’da karantina sürecine alınan Veli Seven şunları söyledi: “Benim dizlerim ağrıyordu. Ama hastaneye gidince başka hastalıktan şüphelendiler. 15 gün kaldım. Sonra taburcu ettiler. Geçen salı çıktım. Şimdi Urla’da kalıyorum. Çok şükür iyiyim. Herkese teşekkür ederim.”

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir