İtalya’dan çarpıcı koronavirüs raporu: Tek kişi ortalama 2.96 kişiye virüsü bulaştırıyor

İtalya’dan çarpıcı koronavirüs raporu: Tek kişi ortalama 2.96 kişiye virüsü bulaştırıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle en çok can kaybı yaşanan ülkeler arasında yer alan İtalya’da dikkat çeken bir rapor yayımlandı. Sağlık Enstitüsü’nün yayımladığı rapora göre, İtalya’nın kuzeyindeki Lombardy’de koronavirüs taşıyan tek bir kişi ortalama 2.96 kişiye virüsü bulaştırdığı belirlendi.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyayı etkisi altına yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle en çok can kaybının yaşandığı ülkeler arasında yer alan İtalya’nın Sağlık Enstitüsü’nden salgının bulaşma ihtimallerine yönelik bir analiz yayımlandı.

KORONAVİRÜS TAŞIYAN TEK BİR KİŞİ ORTALAMA 2.96 KİŞİYE VİRÜSÜ BULAŞTIRDI

İtalya Sağlık Enstitüsü ISS tarafından yayımlanan raporda, İtalya’da bulunan koronavirüs bulaşma özelliklerinin, Çin’in Wuhan kentinde bulunan verilerle benzerlikler taşıdığı ortaya çıktı. ISS Müdürü Silvio Brusaferro tarafından yapılan açıklamada, İtalya’nın kuzey bölgesi Lombardy’de koronavirüs taşıyan tek bir kişi ortalama 2.96 kişiye virüsü bulaştırdığını söyledi.

İTALYA’DAKİ YAYILMA HIZI WUHAN’LA AYNI ÇIKTI

Brusaferro ülkedeki ölüm oranlarındaki artışı buna bağladıklarını söyledi. Brusaferro analiz yapılan yaşlı ve başka hastalıkları olan erkeklerde, koronavirüsün çok hızlı etki ederek ölümcül hale geldiğini ve bu bulgunun Çin’in Wuhan kentindeki bulgularla benzerlik taşıdığını belirtti.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir