Ekvator’da koronavirüs sebebiyle öldüğü belirtilen hastanın yaşadığı ortaya çıktı

Ekvator’da koronavirüs sebebiyle öldüğü belirtilen hastanın yaşadığı ortaya çıktı

Ekvator’da koronavirüsten dolayı hayatını kaybettiği söylenen 74 yaşındaki Mauri’nin daha sonra yaşadığı anlaşıldı. Olay, öldüğü söylenen kadının yeğeninin kimlik tespiti için girdiği morgda yaptığı hata yüzünden meydana geldi. Yoğun bakımda olan Mauri, bilinç kaybından ayılınca kim olduğunu açıkladı ve gerçek ortaya çıktı.

Yüksek ateş ve solumun güçlüğü nedeniyle hastaneye kaldırılan, üç hafta sonra geçirdiği bilinç kaybının ardından hayata gözlerini yuman 74 yaşındaki Alba Maruri’nin yaşadığının anlaşılması yakınlarını sevince boğdu.Ülkede salgının en yaygın olduğu Guayaquil kentinde meydana gelen olayın hasta karışıklığından kaynaklandığı anlaşıldı. Ölümünden bir hafta sonra Maruri’nin yeğeni Jaime Morla kimlik tespiti için hastaneye çağrıldı. Morgda virüsün bulaşmasını önlemek amacıyla bir buçuk metre mesafede duran Morla, arkası dönük olarak yatan cesedin yüzünü görmekten korktuğu için teyzesi olduğu tahmininde bulunarak yetkililere doğru kişi olduğunu söyledi. Bunun üzerine ceset cenaze evine gönderildi ve burada yakıldı. Daha sonra ailesinin evine Maruri’ye ait olduğu belirtilen küller gönderildi.

GERÇEK NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Gerçek, bilinç kaybından ayılan Maruri’nin kim olduğunu açıklaması üzerine ortaya çıktı. Maruri’nin kız kardeşi neredeyse bir buçuk ay öldüğünü düşündükleri kardeşinin yaşadığını öğrenmenin sevinciyle olayı “mucize” olarak tanımladı. Ancak yakılan cesedin kime ait olduğu hala bilinmiyor. Maruri’nin ailesi ise krematoryumdaki masrafların geri ödenmesi için hastaneye dava açmayı planlıyor.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir