Dünyanın öbür ucundan Türkiye’ye gelen gemi kaptanı, Corona virüs nedeniyle İstanbul’da hayatını kaybetti

Dünyanın öbür ucundan Türkiye’ye gelen gemi kaptanı, Corona virüs nedeniyle İstanbul’da hayatını kaybetti

İstanbul Boğazından’ndan geçiş yapmak için demir bölgesinde bekleyen Çinli şirketin işlettiği kuru yük gemisinin kaptanı, yeni tip Corona virüs (Covid-19) nedeni ile hayatını kaybetti.

Dünyada binlerce kişinin ölümüne neden olan yeni tip Corona virüs, denizcilik sektörünü de vurmaya başladı. Yükü ile Gine’den yola çıkan Çinli COSCO Shipping Bulker şirketinin işlettiği Hong Kong bayraklı Feng de Hai isimli 2015 yapımı 200 metre boyunda, 33 metre genişliğinde ve 63 bin 356 DWT taşıma kapasitesine sahip gemi, önceki gün İstanbul demir bölgesinde ikmal yapmak amacıyla demirledi.

ÖNCE KARANTİNAYA ALINDI

Gemi kaptanının Corona virüs tanısı ile hayatını kaybettiği öğrenildi. Gemi kaptanının hayatını kaybetmesinin ardından durum Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğüne bildirilerek, gemi karantinaya alındı. Kaptanın cenazesi ise ailesine gönderilmek üzere bir cenaze nakil şirketine teslim edildi.

ARDINDAN UKRAYNA’YA HAREKET ETTİ

Öte yandan kuru yük gemisinin seyrine izin verildi ve varış limanı olan Ukrayna’nın Dneprobugsky limanına doğru hareket etti.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir