Coronavirüs salgınından son dakika gelişmesi!

Coronavirüs salgınından son dakika gelişmesi!

Corona virüs ile ilgili son dakika haberler peş peşe gelmeye devam ediyor. Dünyada 340 bine yakın Corona virüs vakası bulunuyor ayrıca bu güne kadar 14 bin 717 kişi Corona virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Öte yandan 100 bine yakın kişi tedavi edildi. Corona virüsten en fazla etkilenenlerin ileri yaşlardaki kişiler olduğu bilinirken Güney Kore’den sevindiren bir haber geldi. Ülkede 93 yaşındaki bir kadın 13 günlük tedavisinin ardından tamamen iyileşti.

Güney Kore’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilen 93 yaşındaki kadın, 13 günlük tedavisinin ardından tamamen iyileşti. Yonhap’ın haberine göre, sağlık yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, söz konusu hastanın Gyeongsang kentindeki bir hastanede tedavisinin tamamlandığı ve taburcu edildiği duyuruldu.

“ÜLKEDEKİ İYİLEŞEN EN YAŞLI HASTA”

Ülkede 3 bin 166 kişinin Kovid-19’u yendiği vurgulanan açıklamada, 93 yaşındaki kadının “ülkedeki iyileşen en yaşlı hasta” olduğu belirtildi.

Tedavisi tamamlanan kadında sadece “demans” (bunama) hastalığı olduğu ifade edildi.

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, ülkede 8 bin 961 kişide Covid-19 görülürken, salgın nedeniyle 111 kişi yaşamını yitirdi.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir