Corona virüsünde son durum

Corona virüsünde son durum

İspanya’da günlük kayıp düne göre artarak 378 olarak açıklanırken, Rusya’da ise vaka sayısı düne göre artışla 5 bin 966 olarak kayıtlara geçti. İran’da da son 24 saatte 76 kişi hayatını kaybetti.

RUSYA’DA VAKA SAYISINDA ARTIŞ

Corona virüsünün bu ay başında keskin bir şekilde etkisini artırdığı Rusya’da günlük yeni vaka sayısı düne göre yine artış gösterdi.

Sağlık Bakanlığı son 24 saatte 5 bin 966 yeni tanı konulduğunu belirtirken, dün bu rakam 5 bin 849 olarak kayıtlara geçmişti. Böylelikle yeni vakalarla birlikte toplam sayı 74 bin 558’e yükseldi.

Öte yandan bir günde 66 kişinin hayatını kaybettiğini belirten yetkililer, toplam can kaybının da 681’e ulaştığını duyurdu.

İRAN’DA 90 BİNE DAYANDI

Corona virüsü salgınının en çok ölüme yol açtığı sekizinci ülke olan komşu İran’da Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kiyanuş Cihanpur son verileri paylaştı.

Cihanpur’un aktardığına göre ülkede son 24 saatte 76 kişi virüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Böylelikle İran’da toplam ölü sayısı 5 bin 650’ye yükseldi.

Toplam vaka sayısı da 89 bin 328’e ulaşırken, 3 bin 96 hastanın durumunun kritik olduğu duyuruldu. Öte yandan Sağlık Bakanı yardımcısı Iraj Harirchi, günlük ölü sayısının zirve yaptığı noktadan bu yana yüzde 70 düştüğünü ifade etti.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir