Corona virüsün merkez üssü ABD’de, vatandaşlar plaja akın ettiler!

Corona virüsün merkez üssü ABD’de, vatandaşlar plaja akın ettiler!

Dünyayı etkisi altına koronavirüs salgının merkez üssü haline gelen ABD’nin Florida’daki Clearwater Plajı sosyal mesafe uyarılarını dikkate almayan ziyaretçilerle dolup taştı.

Corona virüs salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen ABD’nin Florida eyaletinde Corona virüs salgını tedbirleri kapsamında kapatılan bazı plaj ve parkların kısmi olarak iki hafta önce yeniden açılması yönünde karar alındı.

SAHİLLER DOLUP TAŞTI

Florida sahillerinde sadece yürüyüşe ve bisiklet kullanmaya izin verilirken, geçtiğimiz Pazar günü Clearwater sahili sosyal mesafeye ilişkin uyarıları dikkate almayan ziyaretçilerle dolup taştı.

PLAJLARA VERİLEN İZİN EYALETİ İKİYE BÖLDÜ

Florida Belediye Başkanı Lenny Curry, kısmen açılan plajlar için “Normal yaşama giden yolu başlangıcı” dedi. Corona virüs salgının ilk zamanlarında plajları kapatmamakla eleştirilmişti. Öte yandan bahar tatili sonrasında plajlara akın eden üniversite öğrencilerinin Corona virüs testlerinin pozitif çıkması, tartışmaları alevlendirmişti. Tepkilere yanıt olarak çoğu bölgede plajlar ya kapatılmış ya da kısıtlamalar getirilmişti.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir