Corona virüsü tedavisi ile ilgili son dakika gelişmesi!

Corona virüsü tedavisi ile ilgili son dakika gelişmesi!

Hong Konglu bilim insanları, bir ilaç kokteylinin SARS-CoV-2 olarak da adlandırılan yeni nesil Corona virüsü hafif geçirenlerin tedavisinde kullanılabileceğini bildirdi. Tedavi süresince tek ilaç verilen hastaların ciğerlerini etkileyen yan etkiler görülürken, üçlü kombinasyonla tedavi edilenlerde ciddi bir yan etki görülmediği kaydedildi. 

Sonuçları “The Lancet”de yayımlanan araştırmaya göre, Covid-19 teşhisi konan kişiler belirtilerin görülmesinin hemen ardından halihazırda mevcut 3 antiviral ilacın karışımıyla daha hızlı tedavi edilebiliyor. 10 Şubat – 20 Mart tarihlerinde yapılan araştırma kapsamında, yeni tip Corona virüs vakalarında hafif ve orta derecede belirtiler gösteren 127 kişinin tedavisine teşhisten sonraki 7 günde başlandı. Bu hastalardan 86’sının tedavisinde, interferon beta-1b, lopinavir-ritonavir ve ribavirin’den oluşan üçlü antiviral kombinasyon kullanılırken, 41 hastaya sadece lopinavir-ritonavir verildi.

7 İLA 12 GÜNDE TEDAVİ!

Üçlü kombinasyon verilen hastaların yeni tip Corona virüs testleri 7 gün, geri kalanların da 12 gün sonra negatif çıktığı belirlendi.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir