Corona virüsü atlatan sunucu Burak Akkul yaşadıklarını anlattı

Corona virüsü atlatan sunucu Burak Akkul yaşadıklarını anlattı

Corona virüse yakalandığı için uzun bir süre hastanede tedavi gören sunucu Burak Akkul, taburcu olduktan sonra yaşadıklarını anlattı. “Yoğun bakımda geçen 1 dakikaya bile şahit olan evden dışarıya adım atmaz” diyen sunucu herkese evde kalma çağrısında bulundu.

TEVE2 ekranlarında yayınlanan Çok Gezenti isimli programda sunuculuk yapan Burak Akkul, Corona virüse yakalandı. 1 aydan fazla hastanede tedavi gören sunucu, 20 gün yoğun bakımda uyutularak tedavi edildikten sonra virüsü yendi. Taburcu olarak evinde karantinaya giren sunucu, görüntülü olarak katıldığı canlı yayında tedavi sürecinde yaşadıklarını anlattı.

VİRÜSÜ YURT DIŞINDA KAPTI

Eşi Seda Akkul ile CNN Türk’de yayınlanan Tarafsız Bölge programına konuk olan Burak Akkul, virüsü çekim için gittiği Londra‘da kaptığını söyledi. Eşinin yoğun bakımda uyutulmadan önceki halini anlatan Seda Akkul ise “O ‘Uyursam geri kalkamayabilirim’ korkusuyla konuştu. Ben de eşi olarak ‘Tedaviyi böyle görmen gerekiyor ama bana söz verirsen geri dönersin’ dedim. Söz verdi, 20 gün o sözle bekledim” dedi.

“YOĞUN BAKIMDA GEÇEN BİR DAKİKAYA ŞAHİT OLSANIZ DIŞARI ADIM ATMAZSINIZ”

Corona virüs tedavisinde yaşadığı zorlu süreci anlatan Burak Akkul ise şunları söyledi: “20 gün hem de entübe olarak yoğun bakımda kaldım. Yani 20 gün uyutularak kaldım. Herhalde bu konuda en uzun süre uyutularak tedavi edilen Covid-19 hastalarından biriyim. Yoğun bakımda geçen 1 günü değil, 1 dakikaya bile şahit olan insan evden dışarıya adımını atmaz.”

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir