Çinliler koronavirüsün iyileşme sürecini hızlandıran ilacı buldu!

Çinliler koronavirüsün iyileşme sürecini hızlandıran ilacı buldu!

Çin’den dünyaya yayılan koronavirüsün ilacının bulunduğu iddia edildi. Çin Ulusal Biyoteknoloji Geliştirme Merkezi başkanı Zhang Xinmin, Favipiravir adlı ilacın koronavirüsün iyileşme sürecini 11 günden 4 güne indirdiği öne sürdü.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede birçok ülkeye yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle şu ana kadar 7 bin 951 kişi hayatını kaybetti.

Dünyada büyük panik yaratan ölümcül virüsle ilgili Çin’de önemli bir gelişme daha yaşandı. “Favipiravir” isimli ilacın yeni tip koronavirüsün iyileşme sürecini 11 günden 4 güne indirdiği kanıtlandı.

O İLACIN ADINI AÇIKLADILAR

Çin Ulusal Biyoteknoloji Geliştirme Merkezi başkanı Zhang Xinmin, yaptığı açıklamada, Shenzhen’de 80 hastayı kapsayan bir klinik araştırma yapıldığını belirterek, “Favipiravir” isimli ilacın hafif ve düzenli vakalar için iyileşme süresini 11 günden 4 güne indirdiğini açıkladı. Xinmin, ilacın önemli bir yan etkisinin gözlemlenmediğini açıkladı.

ÇİN’İN ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ DE PAYLAŞTI

Öte yandan, Çin Ankara Büyükelçiliği de bu önemli gelişmeyi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda duyurdu.

Büyükelçiliğin paylaşımında, “‘Favipiravir isimli ilacın KOVID-19’un iyileşme sürecini 11 günden 4 güne indirdiği kanıtlandı! 2014’ten beri Japon eczanelerinde bulunan ilacın etkinliğini Çin Ulusal Biyoteknoloji Merkezi başkanı Zhang Xinmin Salı günü yaptığı toplantıda anlattı” ifadeleri kullanıldı..

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir