Çin’de bir, Güney Kore’de üç yeni Corona virüs vakası görüldü

Çin’de bir, Güney Kore’de üç yeni Corona virüs vakası görüldü

Çin Ulusal Sağlık Komisyonunun yaptığı yazılı açıklamaya göre, ülkede son 24 saatte yurt dışı kaynaklı bir yeni Covid-19 vakası tespit edilirken, virüse bağlı yeni can kaybı bildirilmedi.

Açıklamada, ülkede yeni şüpheli vaka görülmediği, tedavi gören 29’u ağır 395 aktif enfekte Covid-19 vakası bulunduğu kaydedildi.

Yeni tip Corona virüsün ortaya çıktığı Çin ana karasında toplam Covid-19 vaka sayısı 82 bin 881’e yükselirken, ülkede bugüne kadar virüs nedeniyle 4 bin 633 kişi hayatını kaybetti, virüse yakalanan 77 bin 853 kişi iyileşti.

Yonhap ajansının haberine göre, Kore Hastalık Kontrol Ve Önleme Merkezlerinden (KCDC) yapılan açıklamada, ülkede hepsi yurt dışı kaynaklı olmak üzere üç yeni Covid-19 vakası görüldüğü ve bunun, 18 Şubat’tan bu yana kaydedilen en düşük günlük vaka artışı olduğu belirtildi.

Yeni vakalarla ülkede yeni tip Corona virüs tespit edilen kişi sayısının 10 bin 804’e çıktığı ifade edilen açıklamada, son 24 saatte 2 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle virüs nedeniyle ölenlerin sayısının da 254’e yükseldiği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca Güney Kore’de şimdiye kadar Covid-19 bulaşan 9 bin 283 kişinin sağlığına kavuştuğu bildirildi.

Ülkede aylardır süren sosyal mesafe uygulamasının gevşetilmesi kararı alan yetkililer, yeni tip Corona virüs salgını nedeniyle eğitime ara verilen okulların 13 Mayıs’ta kademeli olarak açılacağını duyurdu.

Eğitim Bakanı Yoo Eun-hae, okulların açılmasının, “salgının sonu” anlamına gelmediğini belirterek öğretmenleri, ebeveynleri ve öğrencileri ihtiyati tedbirler almaya çağırdı.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir