Avustralya’dan sevindirici son dakika Corona virüs haberi: “Coronavirüs tedavisinde kullanılabilir!”

Avustralya’dan sevindirici son dakika Corona virüs haberi: “Coronavirüs tedavisinde kullanılabilir!”

Tüm dünyayı etkisi altına almaya devam eden Covid-19 salgını için tüm dünyada corona virüs tedavisi için çalışmalar devam ederken son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Dünya üzerinde yapılmakta olan bu çalışmalar sürerken son olarak Avustralyalı bilim insanlarından gelen haber adeta tüm dünyaya umut veren türden oldu. Var olan iki ilacın karışımının corona virüs salgını semptomlarını tedavi edebileceğini açıklayan bilim insanları çare demek yanlış olmaz çünkü tamamen iyileştirdiğini gördük dedi. İşte Avusturalyalı bilim insanlarından gelen son dakika corona virüsü tedavisi ile ilgili açıklama…

“İKİ İLACIN KARIŞIMI BU SALGINI TEDAVİ EDİYOR!”

Avustralyalı bilim insanları koronavirüs için tedaviyi bulduklarını ileri sürdü. İlaç testleri için başvuru yapıldı.

Queensland’deki Klinik Araştırma Merkezi uzmanları bulunan ilacın hali hazırda bazı hastalarda denendiğini ve bu kişilerin durumunun düzeldiğini belirtiyor.

Araştırmacılar mart ayı sonunda Covid-19 pozitif olan hastaların ulusal düzeyde ilacı test etmek için deneylere kaydolmalarını umuyor.

“LABORATUVARDA DA İŞE YARADIĞI GÖRÜLDÜ”

Araştırma Merkezi Direktörü Profesör David Paterson yaptığı açıklamada sıtma ve HIV tedavisinde kullanılan iki ilaçtaki etken maddelerin kombinasyonunun koronavirüsü laboratuvar tüplerinde de etkisiz hale getirdiğini belirtti.

Paterson ilaçlardan birinin ülkedeki ilk pozitif vakalardan birine verildiğini ve bu kişide virüs izinin kalmayarak tamamen iyileştiğini kaydetti.

“CORONA VİRÜSÜ İÇİN ÇARE DEMEK YANLIŞ OLMAZ”

“Çare’ demek yanlış olmaz çünkü tamamen iyileştirdiğini gördük”

Euronews’te yer alan habere göre; Enfeksiyonel hastalıklar uzmanı olan Paterson “Yapılan terapi sonrası virüsün hastaların vücudundan tamamen atıldığını gördük. Dolayısı ile bu ilaçları bir ‘tedavi’ ve hatta ‘çare’ olarak isimlendirmek yanlış olmaz. Üstelik şimdiye kadar bir yan etki de görülmüş değil” diyerek oldukça iddialı konuştu.

Ne var ki Paterson, çok sayıda insan üzerinde geniş çaplı deneyler tamamlanmadan ‘kesin çözüm’ olarak lanse edilemeyeceğini belirtti.

“Üç ay içinde netliğe kavuşabilir”

Paterson, insanlar üzerinde denemeler başarılı olursa, ilaçların koronavirüsü tedavide etkin olup olmadığını üç ay içinde öğreneceklerini ifade etti.

Bahsi geçen her iki ilaç da Avustralya’da hali hazırda kayıtlı ve kullanımda ancak henüz resmi testler gerçekleştirilmediği ve onay alınmadığı için etken maddelerin hangi kombinasyonda kulanıldığına ilişkin detaylar açıklanmıyor.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir