Akılalmaz ihmal! Huzurevine kontrole giden doktor, 54 yaşlıya korona bulaştırdı

Akılalmaz ihmal! Huzurevine kontrole giden doktor, 54 yaşlıya korona bulaştırdı

Özel bir bakım evinde kalan yaşlıları düzenli olarak muayene eden bir doktor, kendisine Kovid-19 bulaştığını huzurevi yönetimine bildirince, huzurevi yönetimi tüm yaşlılara test yaptırdı. 54 kişinin tamamının test sonucu pozitif çıktı.

Türkiye, Çin’in Wuhan kentinde başlayan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile etkin bir şekilde mücadele ederken filyasyon ekipleri de bu etkin mücadeleye dahil oluyor. Türkiye’de bugüne kadar 112.261 kişide Kovid-19’a rastlanırken filyasyon ekipleri de virüsün kaynağını bulabilmek adına yoğun bir çaba sarf ediyor.Bir filyasyon uzmanının ise yaptığı çalışma, akılalmaz ihmali gözler önüne serdi. Filyasyon uzmanı, “Huzurevine yaşlıları kontrole giden doktor, 54 yaşlının tamamına koronavirüs bulaştırdı” dedi.”

54 YAŞLININ TAMAMI POZİTİF”

Milliyet’ten Mert İnan’ın haberine göre; filyasyon uzmanı, salgın sürecinde şahit olduğu çarpıcı gelişmeleri şöyle anlattı:”Özel bir bakımevine, yaşlıların rutin kontrolleriniher hafta bir dahiliye uzmanı doktor yapmaktadır. Bu doktorun geçtiğimiz günlerde, ateş, öksürük gibi şikayetleri başlıyor. Kovid-19 testi yapılan doktorun test sonucu pozitif çıkıyor. Doktor huzurevini arayıp durum hakkında bilgi veriyor. Huzurevi de endişeye kapılarak İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne durumu aktarıyor. Sağlık şikayeti olan dokuz kişiden sekizine test yapılırken, bu kişilerin sonuçları pozitif çıkıyor. Bunun üzerine huzurevindeki tüm yaşlılar ile çalışanlara test yapılmasına karar veriliyor. Özel huzurevinde toplam 54 yaşlının tamamının test sonucu pozitif çıkıyor. Test sonuçları pozitif çıkan yaşlılar tedavi için İstanbul’daki farklı hastanelere sevk ediliyor. En son görev için gittiğimiz bir kamu hastanesinde özel bakımevindeki üç yaşlı hastanın taburcu edileceği konuşuluyordu. Huzurevi şu an kapalı olduğundan yaşlıların durumu ne oldu, bilmiyoruz. Ayrıca söz konusu yaşlı bakımevinde Kovid-19’a karşı tedbirli davranan ve sıkı korunan çalışanlarda bile virüs tespit edildi.”

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir