ABD’li ilaç şirketi Pfizer: Corona virüsün tedavisi için yeni bir ilacın üzerinde çalışıyoruz, potansiyeli var

ABD’li ilaç şirketi Pfizer: Corona virüsün tedavisi için yeni bir ilacın üzerinde çalışıyoruz, potansiyeli var

ABD’li ilaç şirketi Pfizer, üzerinde çalıştıkları yeni ilacın Corona virüsün tedavisinde kullanılmak üzere potansiyeli olduğunu duyurdu. Şirketin araştırmadan sorumlu yöneticisi ilacın geliştirilme sürecinde bir dizi testler uygulandığını ve ilk sonuçların başarılı olduğunu ifade etti

Dünyaca ünlü ilaç ve teknoloji şirketleri yeni tip Corona virüs (Covid-19) için ilaç ve aşı geliştirmek için kolları sıvarken, ABD’den umut verici bir açıklama geldi. ABD merkezli ilaç şirketi Pfizer, Corona virüs ilacı için çalışmaların devam ettiğini açıklarken, üzerinde çalışılan bir ilacın potansiyeli olduğunu duyurdu.

ABD merkezli ilaç şirketi Pfizer’ın Kovid-19’u yenebilecek bir ilaç geliştirme konusunda hızlı adımlar attığı öne sürüldü.

“İYİLEŞMEYE YARDIM EDECEK POTANSİYELDE”

Pfizer tarafından yapılan açıklamada, “Elde edilen ilk veriler ışığında, bir ilaç adayının Corona virüs hastalarının iyileşmesine yardım edecek potansiyeli bulunduğu tespit edildi” ifadesi kullanıldı.

Şirketin hali hazırda piyasada bulunan bazı ilaçların üzerinde de denemelerin yapıldığı ve bunlarla bağlantılı olacak şekilde değişiklikler üzerinde çalışıldığı belirtildi.

“İLK SONUÇLAR BAŞARILI”

İlacın geliştirilme sürecinde bir dizi testler uygulandığını ve ilk sonuçların başarılı olduğunu ifade eden şirketin araştırmadan sorumlu yöneticisi Mikael Dolsten, “Şirket olarak Covid-19’la her cephede mücadele etmek istiyoruz. Klinik öncesi çalışmalar, bize geçmişte SARS için geliştirilen bir ilacın Corona virüs olan hastaları iyileştireceğine dair bir potansiyel olduğunu gösteriyor” dedi.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir