ABD’li hemşire gözyaşları içinde anlattı: Girdiğim her odada cesetler var

ABD’li hemşire gözyaşları içinde anlattı: Girdiğim her odada cesetler var

Yeni tip Corona virüs salgınının merkez üssü haline gelen ABD’de ölü ve vaka sayısı her geçen gün artarken, New York’ta D’Neil Schmall isimli bir hemşirenin sosyal medya hesabından yayınladığı video acı tabloyu bir kez daha gözler önüne serdi. Yaşadıklarını gözyaşları içinde anlatan Schmall, “Girdiğim her odada cesetler, cansız bedenler var” dedi.

Küresel tehdit haline gelen Corona virüs (Covid-19) salgınının merkez üssüne dönüşen ABD’de vaka ve ölü sayısındaki artış korkutuyor. ABD’nin New York kentinde yoğun bakım hemşiresi D’neil Schmall (35) iki hafta boyunca yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlattı. Schmall, “Her yerde ceset var?” diyerek salgının tehlikesine dikkat çekti.

“GİRDİĞİM HER ODADA CESETLER VAR”

ABD’nin New York kentinde yoğun bakım hemşiresi D’neil Schmall (35) iki hafta boyunca yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlattı. Corona virüs salgınının ön saflarında çalışan bir yoğun bakım hemşiresi, hastalarının çoğunun öldüğünü görünce yaşadıklarını sosyal medya hesabından paylaştı, o anları anlatırken gözyaşlarına boğuldu. Schmall “Girdiğim her odada ölüler var” dedi. New York’ta hızla yükselmekte olan Covid-19 vakaları sebebiyle, 2 hafta önce Los Angeles‘ten gelen Schmall, gözyaşları içinde yaşadıklarını anlattığı görüntü yayınladı. Hemşire Schmall, “Girdiğim her odada cesetler, cansız bedenler var. Hemşire arkadaşlarım için çok üzülüyorum” dedi. Günde yaklaşık 5 saat uyuduklarını belirten Schmall, giydikleri koruyucu plastik kıyafetin içinde 20 saat terleyerek gezdiklerini ifade etti.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir