ABD’de koronavirüs kaynaklı ölü sayısı, Vietnam Savaşı’ndaki kayıp sayısını geride bıraktı

ABD’de koronavirüs kaynaklı ölü sayısı, Vietnam Savaşı’ndaki kayıp sayısını geride bıraktı

Salgında 59 bini aşkın insanın hayatını kaybettiği ABD’de koronavirüs kaynaklı ölü sayısı, Vietnam Savaşı’nda hayatını kaybeden Amerikalı sayısını geride bıraktı.

Koronavirüsün merkez üssü haline gelen ABD’de, hayatını kaybedenlerin sayısı 59,266’yaçıkarken; bu sayı, Vietnam Savaşı’nda hayatını kaybeden Amerikalı sayısını geçti.

VİETNAM SAVAŞINDAKİ KAYIP SAYISINI GEÇTİ

Kovid-19 vaka ve ölü istatistiklerini takip eden John Hopkins Üniversitesinin paylaştığı son verilere göre, yeni tip koronavirüs, ABD’ye Vietnam Savaşı’ndan daha fazla can kaybı yaşattı. Buna göre bugün itibarıyla ABD’de virüsten dolayı ölenlerin sayısı 59,266’ya yükseldi. Böylece salgın, Amerikan Ulusal Arşivi kayıtlarına göre Vietnam Savaşı’nda hayatını kaybeden Amerikalı sayısı olan 58 bin 220’yi geride bıraktı.

SALGININ ÖLÜM ORANLARI DA DAHA YÜKSEK

Amerikan medyasında yer alan haberlere göre Kovid-19 salgınındaki ölüm oranları da Vietnam Savaşı’ndaki oranları aştı. ABD’de Kovid-19’un ölüm oranı her 100 bin kişi bazında 17.6 olarak gerçekleşirken, bu oran Vietnam Savaşı’nın en yoğun kabul edildiği 1968 yılında her 100 bin kişide 8.5 Amerikan askeri olarak kayıtlara geçti.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir