ABD için korkutan Corona virüs senaryosu: Ölü sayısı 100-200 bin arasında olabilir

ABD için korkutan Corona virüs senaryosu: Ölü sayısı 100-200 bin arasında olabilir

Corona virüs salgınının yeni merkez üssü olan ABD’de Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Müdürü Dr. Anthony Fauci, salgının son durumuyla ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı. Fauci, mevcut tabloya bakarak ABD’de ölü sayısının 100 ila 200 bin arasında olabileceğini söyledi.

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Müdürü Dr. Anthony Fauci, ülkesindeki yeni tip Corona virüs (Covid-19) vakalarıyla ilgili, “Şu an gördüğümüz tabloya bakarak, ölü sayısının 100 ila 200 bin arasında olacağını söyleyebilirim ama net değil.” dedi.

“DAHA ÖNCEKİ SALGINLARDA EN KÖTÜ SENARYO HİÇ YAŞANMADI”

Beyaz Saray Covid-19 ile Mücadele Görev Gücü Üyesi de olan Fauci, ABD’de hızla artış gösteren Covid-19 vakalarına ilişkin CNN kanalına açıklamalarda bulundu.

Yapılan modellemelerde en iyi ve en kötü senaryolara odaklanıldığını ve sonuçların genelde her iki senaryonun ortasında olduğunu belirten Fauci, daha önceki salgınlarda en kötü senaryonun hiç yaşanmadığına dikkati çekti.

“100 İLA 200 BİN İNSAN ÖLEBİLİR”

Fauci, buna rağmen şu aşamada milyonlarca kişinin salgından etkilenebileceğine vurgu yaparak, “Şu an gördüğümüz tabloya bakarak, ölü sayısının 100 ila 200 bin arasında olacağını söyleyebilirim ama net değil” ifadelerini kullandı.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir