Son Dakika: İtalya’da koronavirüsten ölenlerin sayısı Çin’i geçti

Son Dakika: İtalya’da koronavirüsten ölenlerin sayısı Çin’i geçti

Son dakika: Yeni tip koronavirüsten ölenlerin sayısının 3 bin 405’e yükseldiği İtalya, dünyada can kaybının en yüksek olduğu ülke haline geldi. Çin’de ise virüsten 3 bin 237 kişi öldü.

Çin’de ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan ölümcül yeni tip koronavirüs nedeniyle dünya çapında ölü sayısı hızla artıyor. 9 bin kişinin öldüğü virüsten dünyada en çok etkilenen ülke İtalya oldu.Çin’de ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan ölümcül yeni tip koronavirüs nedeniyle dünya çapında ölü sayısı hızla artıyor. 9 bin kişinin öldüğü virüsten dünyada en çok etkilenen ülke İtalya oldu.

İTALYA’DA ÖLÜ SAYISI ÇİN’İ GEÇTİ

İtalya’da ölü sayısı virüsün ilk görüldüğü Çin’i geçti. İtalya’da koronavirüsten 3 bin 405 kişi hayatını kaybetti, Çin’de 3 bin 237 kişi hayatını kaybetmişti. İtalya’da enfekte olan kişi sayısı da 5 binden fazla artarak 35.713’ten 41.035’e yükseldi.

NE OLMUŞTU?

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs nedeniyle şu ana kadar 9 bin 828 kişi hayatını kaybetti. Dünya genelinde toplam vaka sayısı ise 236 bin 877’ye çıktı.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir