Sokağa çıkma yasağı ilan edilecek mi?

Sokağa çıkma yasağı ilan edilecek mi?

Corona virüsü salgını nedeniyle tüm önlemler gözden geçiriliyor. Bu önlemler arasında sokağa çıkma yasağı da en çok konuşulan önlemler arasında yer alıyor. Öte yandan iki milletvekili tarafından Sağlık Bakanı’na konuyla ilgili teklif geldi. Peki, Corona virüsü nedeniyle sokağa çıkma yasağı mı ilan edilecek? İşte, tüm cevaplar!

İyi Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ve İyi Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur tarafından Sağlık Bakanı Koca’ya Twitter üzerinden yaptıkları açıklamalarla teklifte bulundu.

İyi Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın tweet’i:

Sayın Bakan, İtalya örneği önümüzde. Yarından tezi yok, sokağa çıkma yasağını uygulayın. İlk etapta gereksiz bulanlar olacaktır ama bu ülkeyi bir felaketten koruyup, sorumluluğunuzun gereğini yapmış olursunuz”


İyi Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur’un tweet’i:

Türkiye’ye gelene kadar, Sağlık Bakanlığı’nın tedbirleri yeterliydi. Şimdi sıkıntı büyük ve hızla yayılabilir. Derhal; OHAL 15 gün sokağa çıkma yasağı ilanıyla İtalya gibi her gün yüzlerce kayıp vermekten halen kurtulabiliriz. Hükümetimize tüm samimiyetimle doktor olarak sesleniyorum!

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLECEK Mİ?

Sokağa Çıkma yasağı hükümet veya valililer tarafından ilan ediliyor. Ancak böyle bir ihtimal şimdiye kadar hükümet yetkilileri veya herhangi bir vali tarafından sokağa çıkma yasağı ile ilgili bir açıklama henüz yapılmadı.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir