‘Sadece bir ülkede 260 bin kişi ölecek’ demişti. Yeni açıklaması şoka soktu!

‘Sadece bir ülkede 260 bin kişi ölecek’ demişti. Yeni açıklaması şoka soktu!

Çin’den dünyaya yayılan ve son haftalarda meydana gelen dramatik artışla merkez üssünün Avrupa haline geldiği Corona virüs, dünyaya diz çöktürmeye devam ediyor. Gelen son dakika haberlerine göre virüs, bugün itibariyle dünyada 200 binden fazla kişiye bulaştı. Corona virüsü nedeniyle, hayatını kaybedenlerin sayısı de 8 bini geçti. Çin’den sonra virüsten en çok etkilenen ülke, 31 bini aşkın vaka ile İtalya oldu. 8 bin 500’e yakın hastası bulunan Güney Kore’den gelen görüntüler ise infial yarattı. İngiltere’de 260 bin kişinin ölebileceğine dair öngörüde bulunan profesörün son açıklaması ise gündeme bomba gibi düştü ve şok etkisi yarattı.

Aralık ayında Çin’de insana bulaştığı duyurulan ve Ocak ayı sonlarına doğru toplam 17 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan corona virüsü, bir aylık süre içinde, 24 Şubat’ta 2 bin 699 kişinin ölümüne sebep oldu.

Hükümet sert tedbirler almadığı sürece 260 bin İngiliz vatandaşının corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedebileceği konusunda uyarıda bulunan önde gelen bilim adamı, bir türlü geçmek bilmeyen öksürükle mücadele ettiğini ve yüksek ateşi olduğunu duyurdu. Bu semptomlar, bilindiği gibi corona virüsünün en yaygın belirtileri olarak kabul ediliyor.

Londra İmparatorluk Koleji’nden Profesör Neil Ferguson, gösterdiği bu belirtiler nedeniyle kendini karantinaya aldığını duyurdu. Attığı tweet ile açıklamada bulunan profesör, salgına çare bulamk için ekibiyle birlikte durmak bilmeden çalışıyor. Profesör Ferguson, son iki aydır yetkililere izmeleri gereken yol ile ilgili tavsiyeler verdiyordu.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir