Corona Virüsün görülmeye başladığı Kırgızistan’da son dakika: Sokaklar boşaldı!

Corona Virüsün görülmeye başladığı Kırgızistan’da son dakika: Sokaklar boşaldı!

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te de görülmeye başlayan yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında halk kalabalık yerlerden uzak durmaya başladı. Salgının en son uğradığı ülkelerden olan Kırgızistan’da dünyadaki durum göz önünde bulundurularak son dakika tedbirleri alındı ve halk da evde kalma politikasına destek verdi.

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te hükümetin ve belediyenin son dakika çağrıları üzerine, her zaman kalabalık olan Bişkek’teki meydan, cadde ve sokaklar büyük ölçüde boşaldı. Bazı AVM’ler de Kovid-19’a karşı önlemler kapsamında kapılarını ziyaretçilere kapattı. Eğlence merkezlerinin kapatılması kararının ardından tüm iş yerlerinin kapılarına kilit vuruldu. Maske bulmakta sıkıntı çekilen başkentte bir şirket ücretsiz maske dağıttı.

TOPLU TAŞIMA AZ YOLCU İLE HİZMET VERİYOR

Bişkek’te trafiğe çıkan araç sayısında ciddi düşüş olduğu, toplu taşıma araçlarının da çok az yolcu ile hizmet vermeye devam ettiği gözlendi.Kırgızistan’da Umre dönüşü 12 Mart’tan beri ev karantinasında tutulan ve 18 Mart’ta Kovid-19 testi pozitif çıkan 3 kişinin durumunun iyi olduğunu bildirildi.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir