Bugün Avrupa’da neler yaşandı?

Bugün Avrupa’da neler yaşandı?

  • İtalya: İtalyan hükümeti, koronavirüs salgını nedeniyle son 24 saatte hayatını kaybedenlerin sayısının 651 olduğunu, toplam ölü sayısının ise 5.476’a çıktığını duyurdu. Ülkedeki salgının merkezinde buluan Lombardiya bölgesinde ise yasakların kapsamı bir kez daha artırıldı ve halka tek başlarına dahi olsalar dışarı çıkıp spor yapamayacakları söylendi. Ancak öte yandan İtalya’da teytli yeni vaka sayısı artış hızı, salgının başlamasından bu yana görülen en düşük seviyeye geriledi. Vaka sayısı bir önceki güne göre yüzde 10 artaral 59.138’e çıktı.
  • İspanya: Ülkede bugüne kadar görülen en çok can kaybı yaşandı. Hükümet 400 kişinin son 24 saat içerisinde koronavirüsten hayatını kaybettiğini duyurdu. Toplam ölü sayısı da 1.720’ye yükseldi. İspanya, Çin, İtalya ve İran ile birlikte salgından en çok etkilenen ülkeler arasında yer alıyor.
  • Yunanistan: Atina yönetimi yarından itibaren sokağa çıkma yasağının uygulanacağını duyurdu. Yunanistan’da virüse yakalananların sayısı, 94’ü yeni, toplam 624 larak açıklandı. Ölü sayısı ise 15’e yükseldi.
  • Almanya: Başbakan Angela Merkel’in Cuma günü görüştüğü bir doktorda koronaviüs tespit edilmesinin ardından Merkel’in tedbir için karantinaya alındığı açıklandı.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir