beIN Sports tüm maçları şifresiz mi yayınlayacak?

beIN Sports tüm maçları şifresiz mi yayınlayacak?

Süper Lig’de gerçekleşecek olan müsabakaların seyircisiz olacağının belirtilmesinin sonrasında, beIN Sports tarafından oynanacak olan tüm maçların şifresiz mi yayınlanacağı sorusu akıllarda soru işareti oluşturmaya başladı.

beIN Sports maçları şifresiz mi yayınlayacak?

Habertürk gazetesi yazarı olan Serdar Ali Çelikler maçların şifresiz olarak yayınlanma başlığını konu edindiği yazısında şunları belirtti: “Aşırı bir gelişme olmazsa muhtemelen yarın beIN Sports maçları şifresiz yayınlayacağını açıklayacak.”

Coronavirus (Covid-19)

Salgını diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına almaktadır. Cumhurbaşkanı başkanlığında yapılan toplantı ile sağlık kurulu oynanacak olan tüm maçların seyircisiz bir şekilde gerçekleşeceği kararını aldı. Buna ek olarak, bu maçların ertelenme gibi bir durum şuan için söz konusu değil. Fakat salgının durumu göz önünde bulundurulduğunda ve salgının her saat değiştiği bilgisi ile birlikte Salı günü UEFA tarafından yapılacak olan toplantının sonrasında bazı kararlara imza atılabilir. Şimdilik ligdeki durum, “Ligimiz devam ediyor ve nisan sonuna kadar seyircisiz oynanacak..”

Ülkemizdeki virüse yakalanan kişilerin daha ölmemesi nedeniyle tüm liglerin ve okulların ileri bir tarihe atılması da her türlü tedbiri elden bırakmadığımız anlamına gelmekte.

Bu açıklamaların ardından beIN Sports tarafından oynanacak maçların şifresiz bir şekilde paylaşılması konusu dikkat çekmeye başladı.

Spor Bakanlığı ise bu konu hakkında beIN Sports ile görüşme düzenledi. Olağanüstü bir durum yaşandığını belirten Spor Bakanlığı ayrıca şu sözlere de yer verdi, aşırı bir olay yaşanmazsa büyük bir ihtimalle yarın (14 Mart Cumartesi) beIN Sports tüm lig maçları şifresiz bir şekilde insanlara sunacak ve hafta sonu oynanacak derbi müsabakası da buna dahil olacak.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir