Bakan Soylu açıkladı: Güzide Sofi karantina altına alındı

Bakan Soylu açıkladı: Güzide Sofi karantina altına alındı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Paris’ten İstanbul’a gelen ve karantina altındaki özel otobüsten indirilerek özel bir araca alınan Güzide Sofi hakkında açıklama yaptı.

Sosyal Medya’da paylaşılan görüntülerde isminin Güzide Sofi olduğu iddia edilen bir kişi, polis kontrol noktasında özel izole edilmiş olan otobüsten indirilerek özel bir araca bindiriliyor. Bir anda Türkiye’de gündem olan bu konuya açıklamayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptı.

Soylu yaptığı açıklamasında; “Karantinaya götürülen yolcuları taşıyan otobüsten inen bir yolcu ve onun gibi Kıbrıs aktarması olan ikinci yolcu karantinaya alındı.” dedi.

GÜZİDE SOFİ OLAYI NEDİR?

İddiaya göre, Fransa’nın başkenti Paris’ten İstanbul’a TK1824 nolu uçuşla gelen ve karantina altına alınmak için özel izole otobüsle yolculuk yapan Güzide Sofi isimli bir kişi polisler tarafından otobüsten indiriliyor ve özel bir araçla kaçırılıyor.

Twitter’da paylaşılan görüntülerde, bir kadın polis çevirme noktasında otobüsten indiriliyor ve özel bir araca alınıyor. Yurt dışından gelen ve karantinaya götürülen diğer vatandaşların sorularına ise yanıt verilmiyor.

Sosyal medyada paylaşılan görüntüler, kullanıcılar tarafından büyük tepki topladı.

https://twitter.com/TaylanKulacogIu/status/1240008093049683969?s=19

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir