Güçlü ve sağlıklı saç uzatmak için edinmen gereken 7 alışkanlık

Güçlü ve sağlıklı saç uzatmak için edinmen gereken 7 alışkanlık

Saçlarımız bizim vazgeçilmezimiz ve onları kaybetmeyi asla istemeyiz! Ancak bazen dış, bazen de iç etkenlerden dolayı saçlarımız gücünü kaybedebiliyor ve kırılmaya başlıyor.

Aslında saç bakımı konusunda bazı alışkanlıkları edinerek ve saç bakım rutinine saçlarını güçlendirebilecek bakım ürünlerini ekleyerek dökülmeyen, sağlıklı, uzun saçlara sahip olabilirsin. Bakalım edinmen gereken alışkanlıklar nelermiş!

1. Saçlarını toplayıp uyumamalısın.

Saç tellerinin kopmasına neden olabileceği için saçlarını toplayıp uyumak yerine serbest kalıp nefes almasına izin vermelisin.

2.Saçlarını güçlendir!

Hint yağı, bitkisel keratin, vitaminler gibi saçlarının güçlenerek, kırılmadan uzamasını sağlayan maddeleri içeren saç bakım ürünleri kullanabilirsin. Vücudumuz için vitaminler ne kadar önemliyse, saçlarımız için de önemli.

3.Saç derine masaj yap

Saçlarını şampuanlarken saç derine yuvarlak hareketlerle masaj yapmak hem seni rahatlatır hem de kan dolaşımını artırarak saç büyümesini hızlandırır.

4.Sağlıklı beslen

Saçının güçlenmesi için beslenmene de oldukça dikkat etmelisin. Omega 3 içeren balık, magnezyum zengini badem gibi gıdaları tüketmeni öneririz.

5. Metal kullanmamalısın

Metalli lastik tokalar, firketeler ve pensler zaman içinde hem saç derine, hem de saçlarına zarar verebilir. Bu yüzden metal tokaları kullanmamaya çalışmalısın.

6. Saçlarına parfüm uygulamamalısın

Parfümünü asla saçlarına sürmemelisin çünkü içeriğindeki kimyasal maddeler saç derine ve saç tellerine zarar verebilir. Onun yerine güzel kokan saç bakım ürünlerini tercih edebilirsin.

7.Saçlarını sert şekilde taramamalısın

Saçlarını çabucak taramak için biraz sert şekilde taradığını biliyoruz! Özellikle de ıslakken, saçındaki düğümleri açmak için sertçe taradığından eminiz! Bunu yapmayı bırakmalısın!

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir