Şarap Mı Daha Faydalı Üzüm Mü?

Şarap Mı Daha Faydalı Üzüm Mü?

 Bazı insanlara göre belirli kriterlerle şarap daha faydalı. Ancak uzmanlara göre üzüm, şaraba göre çok daha fazla faydaya sahip.

Özellikle kalp-damar hastalıklarının tedavisinde birçok insana göre şarap etkilidir.Yani halk arasında dilden dile farklı düşünceler söz konusu olsa dahi, üzüm şüphesiz şaraptan çok daha faydalıdır.Nihayetinde tamamen doğal bir yapı altında içeriğinde zengin mineraller barındırır.Şarap ile birlikte etil alkolden ayrı olarak doğal bir yapıya sahip olduğundan dolayı, içeriğindeki faydalı mineraller mor üzümde daha fazladır.Üzüm suyunda birleşik halinde bulunan mineraller sağlık açısından önemli bir etki sunmaktadır.

Ayrıca son dönemlerde yapılan araştırmalar az bir miktar alınsa dahi, alkolün insan vücuduna önemli zararlar getirdiği kanıtlanmış durumda. Bu yüzden alkol miktarı nedeniyle şarap çeşitleri insan sağlığını olumsuz yönde etkiler.Alkolün üzerinde bulunan serbest radikaller, kanser riskini daha fazla arttırmaktadır. Kanserin yanı sıra daha pek çok hastalığın da başlangıcı olduğu dile getiriliyor

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir