Elon Musk’ın Sevgilisi Grimes, “Ruhunun Bir Parçasını” Satışa Çıkardı

Elon Musk’ın Sevgilisi Grimes, “Ruhunun Bir Parçasını” Satışa Çıkardı

Elon Musk’ın Kanadalı şarkıcı olan sevgilisi Grimes, açtığı sanat galerisinde “ruhunun bir bölümünü” açık artırmaya çıkardı. Açık artırmayı kazanacak kişi, Grimes’ın ruhunun bir parçasını aldığını gösteren yasal bir belgeye sahip olacak.

SpaceX, Tesla gibi firmalarıyla dünyanın en ünlü girişimcilerinden biri olan Elon Musk’ın sevgilisi Grimes, son derece anlaşılması güç bir olayla gündeme geldi. Ruhunun bir bölümünü satışa çıkardığını duyuran Grimes, açık artırmada en yüksek ücreti ödeyen kişiye ruhunun bir parçasını verecek. 

Los Angeles’da bulunan Maccorone sanat galerisinde “Selling Out” isimli bir sergi açan Grimes, 31 Ağustos’a kadar internet üzerinden en yüksek teklif veren kişiye “ruhunun bir parçasını” sattığını gösteren yasal bir belge verecek. 

Konu hakkında açıklama yapan Grimes, Kimsenin almasını istemedim, o yüzden 10 milyon dolar diyelim, böylece satılmaz şeklinde düşündük. Ancak avukatımla birlikte düşündükçe iş felsefi açıdan daha da fazla ilginçleşti. Yasal belgeler biçiminde bir fantastik sanat eseri fikri bana çok cazip geldi. Dünyanın içinde bulunduğu mevcut durumu dikkate alırsak bir şeyi 10 milyon dolara satar mısınız? dedi.

Kendisini her zaman görsel sanatçı olarak gördüğünü, hatta insanların onu müziğiyle tanımasını garipsediğini söyleyen Grimes, tarzının ise daha çok “huzursuz görünümlü anime – korku” türüne yakın olduğunu söyledi.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir