Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün, hangi illerde? Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı ilan edildi!

Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün, hangi illerde? Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı ilan edildi!

11 Mayıs tarihinden itibaren normalleşme sürecine giren Türkiye’de corona virüsü etkisini azaltmaya başladı. Hafta sonları belli yaş gruplarına belli zaman dilimlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı, var mı sorusunun yanıtı merak ediliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya yönelik son dakika açıklamalarında bulundu. Kritik Kabine Toplantısı sonrası 81 il için karar belli oldu. Buna göre; Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI! BAYRAMDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika açıkladı! Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Hal böyle olunca konuya yönelik detaylar, hangi illerde hangi sürelerde geçerli olduğu gibi konular merak edilmeye başlandı. 

23-24-25-26 MAYIS’TA YASAK GÜNDEMDEYDİ

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görülmesinin ardından yakın kurmaylarıyla mesaisini İstanbul’da geçiren Erdoğan, bugün dijital kabineye sekizinci kez başkanlık etti. Kabinede ağırlıklı olarak koronavirüsle mücadele tedbirleri ve normalleşme takvimi ele alındı.

BAYRAMDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANACAK

Tüm sektörlerde ilgili normalleşme planının hayata geçirilmesinde dikkat edilecek hususları gösteren rehberler yayınlandı.

Arefe gününden bayramın son gününe kadar 23-26 Mayıs’ta 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

‘MİLLETE SESLENİŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda alınan kararları Millete Sesleniş konuşmasıyla açıklayacak. Kabinede, kalabalık oluşturma riski ve sosyal mesafenin korunmayacağı endişesiyle büyük şehirlerde Ramazan Bayramı’nda 4 günlük sokağa çıkma yasağı kararının alınması bekleniyor.

Buna göre Bilim Kurulu’nun da tavsiyeleri doğrultusunda Ramazan Bayramı arefesine denk gelen 23 Mayıs Cumartesi gününden başlayarak 24-25-26 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı uygulanması planlanıyor.

65 YAŞ ÜSTÜ, 20 YAŞ ALTI

65 yaş ve üzeri için dün 6 saatliğine sokak izni sonuçlarının da ele alınacağı toplantıda, illerden gelen son durum da değerlendirilecek. Ayrıca, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için getirilen sokağa çıkma yasaklarının esnetilmesine dönük Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda atılacak adımların da karara bağlanması planlanıyor.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir