Koronavirüs, Doctor Strange 2’nin çekimlere başlangıç tarihlerini etkilemedi.

Koronavirüs, Doctor Strange 2’nin çekimlere başlangıç tarihlerini etkilemedi.

Yaklaşan birçok film koronavirüs (COVID-19) nedeniyle çekim başlangıç tarihlerini değiştirmek zorunda kaldı. Ancak Marvel Studyo’ları, koronavirüse rağmen, Doctor Strange 2 çekim tarihini taşımayı planlamıyor ve orijinal programına uygun kalacağını söylüyor.

Amerika’daki haber kaynakları, çok sayıda projenin çekim tarihlerinin en az Mayıs’a kadar durdurulacağını bildiriyor. Bu arada Marvel, serinin ikinci filmi olan, Doctor Strange in the Multiverse of Madness ’ın Haziran ayında başlaması planlanan çekim tarihini değiştirmedi. Bunu nedeni ise,  Doctor Strange devam filminin ön üretim aşamasındaki çalışmalarının şu anda ayrı bir yerde yapılıyor olması.

Oyuncu olarak Doctor Strange in the Multiverse of Madness’de, tabiki Benedict Cumberbatch’i başrol olarak izleyeceğiz. Ayrıca Elizabeth Olsen’i Marvel’ın önceki filmlerinden görmeye alıştığımız Scarlet Witch rolü ile filmde yer alacak. Filmin konusu ile ilgili henüz resmi bir bilgi yayınlanmadı, ancak filmin korku unsurları içerip, Disney+ dizisi Wandavision’daki olaylarla ilgili olacağı öne sürülüyor. Bunların ilerleyen aylarda Marvel’ın yapacağı açıklamalarla ne kadar doğru olup olmadığını göreceğiz.

Doctor Strange 2 ’yi, ilk filmde de olan Scott Derrickson’un yönetmesi planlanıyordu. Ancak Derrickson, yapım konusundaki anlaşmazlıklardan dolayı yönetmen olarak görevinden ayrıldı ve sadece yapımcı olarak görev alacak. Onun yerine herkesin sevdiği Örümcek Adam filmlerinin yönetmeni Sam Raimi’nin geleceği açıklandı.

Koronavirüs tehlikesi, ilerleyen aylarda Doctor Strange’in yeni filmini etkilemediği sürece çekimler planlandığı gibi devam edecek. Eğer hiçbir sorun çıkmazsa filmin 7 Mayıs 2021’de gösterime girmesi planlanıyor.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir