Koronavirüs Disney’i de etkisi altına aldı!

Koronavirüs Disney’i de etkisi altına aldı!

Koronavirüsün (COVID-19) dünyayı etkisi altına aldığı reddedilemez bir gerçek. Ama insanların severek izlediği Mickey Fare, Aslan Kral, Alaaddin gibi bir çok yapıma imzasını atmış Disney şirketi de diğer büyük şirketler gibi koronavirüse karşı gardını sert bir şekilde almış durumda.

Koronavirüs (COVID-19) etkilerinin ardından, Disney’in üst düzey yönetimi maaşlarından, yüzde 20 ila 50 arasında ücret kesintisi yapılmasını kabul etti. Ayrıca eski CEO Bob Iger da şirketin ve çalışanlarının devamlılığını garantiye almak için maaşından vazgeçeceğini açıkladı.

Seyahat ve eğlence parkları yazarı Scott Gustin, Disney CEO’su Bob Chapek’ten şirketin “Oyuncular” olarak adlandırdığı çalışanlarına gönderdiği bir e-postayı twitter’da paylaştı. E-postada, 5 Nisan’dan itibaren, Chapek’in maaşında yüzde 50’lik, Disney başkan yardımcıları maaşlarında yüzde 20’lik bir kesinti uyguladığını açıkladı. Ayrıca kıdemli başkan yardımcılarına yüzde 25 ve yönetici başkan yardımcıları maaşlarına ise yüzde 30’luk kesinti uygulanacağını belirtti. Ve bu kararın “işimizde önemli bir iyileşme olacağını öngördüğümüzde” kaldırılacak dedi.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir