Brad Pitt’in yapım şirketi Plan B, Warner Bros.’la anlaştı!!

Brad Pitt’in yapım şirketi Plan B, Warner Bros.’la anlaştı!!

Brad Pitt’in Oscar ödüllü filmlere imza atan yapım şirketi Plan B, Warner Bros. Pictures ile uzun soluklu bir anlaşma imzaladı.

Bu yıl Once Upon a Time… in Hollywood filmindeki oyunculuğuyla Oscar kazanan Brad Pitt, oyunculuğunun yanında 2006’dan bu yana Hollwood‘da yapımcı olarak da boy göstererek 2014 yılında En İyi Film Oscarı’nı kazanan 12 Years a Slave‘in yapımcılarından biriydi.

2005 yılında tek sahibi haline geldiği, Brad Grey ve Jennifer Aniston ile birlikte 2001’de kurdukları Plan B şirketinin yönetiminde yanında olan Dede Gardner ve Jeremy Klenier‘la beraber hızla büyüyerek The Departed, 12 Years a Slave, The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford, The Tree of Life, Moonlight ve If Beale Street Could Talk gibi ödül sezonlarında adlarından çokça bahsedilen filmlerin yapımcılığını üstlendiler.

Bu anlaşma kapsamında, Plan B çatısı altında hazırlanan filmler ilk olarak Warner Bros.’a sunulacak. Stüdyonun ilgilenmediği projeler ise başka şirketlere sunulabilecek. Öte yandan tüm Plan B filmlerinin uluslararası dağıtımının da Warner Bros. gerçekleştirecek.

Warner Bros. yaptığı açıklamada “Emmerich ve Valenti yaptığı açıklamada “Brad, Jeremy ve Dede olağanüstü film yapımcıları,” dedi. “Mükemmeliyet sicili kendi adına konuşuyor. Bildikleri dinamik ve tekil filmlerde onlarla işbirliği yapmaktan büyük heyecan duyuyoruz. ” dedi.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir