Türkiye’nin en zengin 2. ismi olan Erman Ilıcak’ın şirketi Rönesans Holding, Ankara Valiliği’ne 8 milyon lira bağış yaptı

Türkiye’nin en zengin 2. ismi olan Erman Ilıcak’ın şirketi Rönesans Holding, Ankara Valiliği’ne 8 milyon lira bağış yaptı

Türkiye’nin en zengin 2. ismi olan Erman Ilıcak’ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Rönesans Holding, koronavirüsle mücadele kapsamında Ankara Valiliği’ne 8 milyon liralık bağış yaptı.

Forbes Türkiye’nin Mart ayında açıkladığı “En Zengin 100 Türk” listesine göre, Murat Ülker’in ardından 3,20 milyarlık serveti ile Türkiye’nin en zengin 2. ismi olan Erman Ilıcak’ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Rönesans Holding, koronavirüsle mücadeleye destek olmak için Ankara Valiliği‘ne 8 milyon liralık bağışta bulundu.

1.850 MAĞAZADAN KİRA ALMAYACAK

Rönesans Holding’den yapılan açıklamada, Rönesans Holding’in insan yaşamı için verilen bu mücadeleye destek olmak üzere Ankara Valiliği’ne 8 milyon lira bağış yaptığı, perakende sektöründe faaliyet gösteren iş ortaklarını desteklemek için ülke genelindeki 7 şehirde bulunan Optimum, Kozzy, Piazza, Hilltown ve Maltepe Park alışveriş merkezlerindeki toplam 1.850 mağazadan 20 Mart-30 Nisan dönemi için kira bedeli alınmayacağı aktarıldı.

“DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ”

Açıklamada, “Toplum, paydaşlarımız ve tüm çalışanlarımızın ve ailelerinin sağlığını ve güvenliğini ön plana alarak şantiye ve ofislerde alınan ileri seviye tedbirler ve farklı çalışma sistemleriyle çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz. Devletimizin ve milletimizin yanındayız. Bu süreci dayanışmayla atlatacağımıza inanıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir