Online alışveriş yapanlara çok önemli uyarı: Ödemeyi böyle yapın…

Online alışveriş yapanlara çok önemli uyarı: Ödemeyi böyle yapın…

 Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi, online alışveriş yapan tüketicileri uyararak, “Dönemsel olarak artan fiyatlara karşı bilinçli olun, araştırmadan almayın. Olağan dışı fiyat artışıyla karşılaştığınızda, ilgili e-ticaret sitelerine mail atabilir, Alo 175 Tüketici Danışma Hattı çağrı merkezini arayabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi, yaptığı yazılı açıklamada, dernek üyesi firmaların, koronavirüs günleri kapsamında tüketicilerin ihtiyaçlarını, online platformlardan kesintisiz şekilde, kolaylıkla ve sağlıkla karşılayabilmesi için tüm gücü ile çalışmaya devam ettiğini bildirdi.

Yaşamın her alanında koronavirüs etkilerinin el birliği ile kontrol altında tutulmaya çalışıldığını aktaran Ekmekçi, şunları kaydetti:

“Süpermarketler, eczaneler gibi hayati kanalların açık olmasının yanı sıra AVM’lerin açık olduğu saatlerin değişmesi, perakende mağazaların kapanması, tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi açısından e-ticaret kanalının stratejik önemini oldukça artırmıştır. E-ticaret artık tüketiciler için bir tercih değil, toplum sağlığı için önemli bir temel hizmet haline gelmiştir. E-ticaret İşletmecileri Derneği’ne üye olan Türkiye’nin en büyük e-ticaret firmaları, altyapı sağlayıcıları olarak bizler de bu alanda üzerimize düşen bu sorumluluğu fazlası ile hissediyor ve gerekli çalışmaları yapıyoruz. Beraber çalıştığımız kargo firmaları ile virüse karşı hem müşterilerimizin hem de çalışanlarımızın sağlığı için gerekli önlemleri alıyoruz.”

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir