Virüs nedeniyle başlayacak uzaktan eğitimde dersler 20 dakika olacak

Virüs nedeniyle başlayacak uzaktan eğitimde dersler 20 dakika olacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim derslerinin 23 Mart Pazartesi sabah saat 09.00’da başlayacağını ve derslerin 20 dakika olacağını açıkladı.

Koronavirüs nedeniyle okulların tatil olmasından sonra 23 Mart’ta başlayacak uzaktan eğitimde dersler okuldaki gibi 40 dakika değil, 20 dakika olacak.

Türkiye’de 191 kişide görülen ve 2 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs salgını nedeniyle ilk, orta ve lise dengi okullar 16-23 Mart arası tatil edildi. Okullarda dersler 23 Mart’tan itibaren de uzaktan eğitimle devam edecek.

“DERSLER OKULDAKİ GİBİ 40 DAKİKA OLMAYACAK”

Anadolu Ajansı’nın Editör Masası programına katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, derslerin süresi hakkında bilgi verdi.

Selçuk şunları söyledi: “Televizyon kanallarıyla ilgili tüm ayrıntılar birazdan bütün televizyonlarda, haber mecralarında yer alacak. Şu anda dağıtımı yapılıyor. Uzaktan eğitim pazartesi 09.00’da başlayacak. Dersler okuldaki gibi 40 dakika değil 20 dakika olacak. Televizyonlarda ihtiyaç duyulan dersleri, konuları bizim öğretmenlerimiz gönüllü hazırladı. Belirli merkezlerde, stüdyolarda, belirli okullarda öğretmenlerimiz küçük gruplar halinde çalışıyor, sonra test yayınlar yapılıyor. Hafta sonu da bütün televizyonlardaki içeriğin ve EBA alt yapısının son çalışmaları yapılacak.”şeklinde açıklamalarda bulundu. Yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Comments

comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir